בשעות היום אנו משמשים כצוות חינוכי, אך במרבית המקרים אנו גם הורים, המזדהים עם הקשיים וההתמודדויות של הורי הילדים העומדים מולנו. במאמרים המצורפים אציג נושאי התמודדות של אנשי המקצוע עם ילדים והוריהם, דילמות, מחשבות, הצעות ורעיונות לפתרון. 
מצורפים מאמרים שפורסמו במכון אדלר

 

תהליך ההסתגלות בגן חדש
את תהליך ההסתגלות אנו באופן טבעי מייחסים לילדים ההולכים לגן חדש, אך ברור לנו שהיא גם מנת חלקם של ההורים המשאירים את היקר להם מכל בידיים זרות.
ומה לגבי הגננת וצוות הגן? גם עבורם זו תקופה לא פשוטה.
מצורפת כמה הצעות להתמודדות מוצלחת עם ימי הגן הראשונים.

 

 

 

 

יחסי אמון בין הצוות להורים
זהו נושא רגיש וחשוב המהווה בסיס משמעותי לקשר שבין הצוות להורים. לעיתים מספיקה חוויה שלילית אחת שעלולה להרוס לגמרי את יחסי האמון.
אז כיצד בונים מערכת אמון עם ההורים ויוצרים תחושה טובה ?


 

הילד מפריע בגן? תנו לו תפקיד!
במשפחה, הילד, כחלק מהצורך שלו להרגיש שייך, צריך גם לחוש שהוא נחוץ, שזקוקים לו, שהוא תורם ומועיל לתפקוד של הבית. עניין זה בהחלט גם רלוונטי למסגרת בה הוא נמצא במהלך היום.
לזהות בילד את האור
ביטחון עצמי הוא דבר שלא ניתן להעניק למישהו אחר, אלא נבנה מבפנים ומושפע לא מעט על ידי חוויות של הצלחה וכישלון.
לקראת חג החנוכה מאמר מיוחד המציג כיצד ניתן לסייע בבניית הביטחון העצמי של הילד.
כיצד ליצור הזדמנות מכל עימות
נראה שבשנים האחרונות, הדרך החדשה אותה אנו מתווים לילדים במקרה של עימות או מריבה עם ילד אחר היא לגשת לגננת במקום "להחזיר" לו.
אך מה למעשה השגנו בכך? ילדים שלא מנסים להתמודד, יש גם שיגידו “מלשנים”, כאלו שפונים לגורם אחר שיפתור להם את הבעיה או ילדים שמרגישים מעט מושפלים מהעונש שקיבלו.
כיצד ניתן ליצור הזדמנות מכל עימות? מוזמנים לקרוא בכתבה הבאה
 
כיצד מסבירים לילד את המצב הביטחוני
 בימים האחרונים, עם תחילתו של מבצע "צוק איתן", כאשר כל האיזורים בארץ נמצאים תחת התקפות טילים, זו סוגייה שמתמודדים איתה הורים רבים. בכתבה הבאה מצורפים כלים וטיפים בנושא
 

press to zoom

press to zoom

press to zoom
1/2