התפקיד של החיים שלנו
 

אנחנו מתאהבים, מתחתנים ומתכננים להקים משפחה (ולא תמיד בסדר הזה...)

בדמיוננו מפנטזים על המשפחה המושלמת שלנו; איך הילדים שלנו ייראו, כמה אהבה תהיה שם בינינו, כיצד נבלה איתם המון, נחנך אותם לערכים, נלמד אותם על החיים, איך לא נחזור על הטעויות של ההורים שלנו וכמה גאווה הם יגרמו לנו.


ואז חולפות כמה שנים ואנחנו מבינים שלמעשה אנחנו לא מבינים דבר...

המשפחה שדמיינו רחוקה מלהיות מושלמת, אנחנו חוזרים על הטעויות שחשבנו שהורינו עשו ומוסיפים גם כמה משלנו, לא תמיד מצליחים להשתלט על הילדים ועל עצמנו, מתמודדים כל פעם עם אתגרים חדשים ובמקביל אנו כל הזמן חשופים לאמרות ועצות מצד מומחים שלא מספקים לנו כלים פרקטיים. פתאום אנו מוצאים את עצמנו חסרי ביטחון בתפקיד הזה שקיבלנו, ויחד עם זאת כל כך אוהבים את הילדים שלנו וכל כך חשוב לנו שיהיו מאושרים.


כך נסללת לה הדרך הבטוחה לרגשות האשמה שמציפים אותנו כשאנו חושבים שאנחנו לא מצליחים למלא בהצטיינות את התפקיד המשמעותי של החיים שלנו...


אז מה עושים?

מזדהים עם הילדים שלנו וחוזרים לספסל הלימודים על מנת לקחת קורס הורות למתקדמים; מעשירים את הידע, שואלים שאלות, משתתפים בהרצאות, נפגשים להדרכה אישית ומשתפים אחד את השני כי אף פעם לא מאוחר ללמוד !


אז נכון, אולי הפנטזיה שלכם לא תתממש במלואה אך בהחלט ייתכן שמשהו טוב ייצא מזה, איכות החיים ההורית תשתפר ובעיקר תרגישו טוב יותר עם עצמכם ועם מילוי התפקיד של חייכם.

 

 

press to zoom

press to zoom

press to zoom
1/2